CERAVE Moisturising Cream 340 ml MB112201

1,100,00 ден

Нанесете го изобилно онолку често колку што е потребно или како што е наведено од лекар

4 на залиха

Опис

Додека нарушената кожна бариера може да доведе до сувост и чешање, навлажнувачки крем со хијалуронска киселина и керамиди може да помогне. Со хидратација на кожата и враќање на нејзината природна бариера, кремот со овие состојки може да им помогне на оние со сува до многу сува кожа да го подобрат изгледот и чувството на нивната кожа.

Хидратантниот крем CeraVe вклучува 3 есенцијални керамиди кои работат заедно за да ја блокираат влажноста на кожата и да помогнат во обновувањето на заштитната бариера на вашата кожа. Технологијата MVE ги капсулира керамидите за да обезбеди ефикасна испорака во рамките на бариерата на кожата и бавно ослободување со текот на времето. Поддржувајќи ја вашата заштитна бариера на кожата, долго откако ќе завршите со нанесувањето. Развиен од дерматолози и погоден за сува и многу сува кожа на лицето и телото, овој богат, немрсен, брзо апсорбирачки хидратантен крем ја содржи нашата патентирана технологија за испорака MVE за ослободување на постојан прилив на навлажнувачки состојки во текот на денот и ноќта. CeraVe Хидратантниот крем со керамиди е без мирис.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Moisturising Cream 340 ml MB112201”