CERAVE Moisturing Lotion 236 ml MB094800

880,00 ден

Нанесете го изобилно онолку често колку што е потребно или како што е наведено од лекар

4 на залиха

Опис

Пронаоѓањето на вистинските производи за вашата рутина за нега на кожата треба да се сведе на неколку лесни чекори. Покрај чистењето и заштитата од сонце, неопходен е дневен хидратантен крем. Препорачуваме да барате состојки како хијалуронска киселина и керамиди кои ќе помогнат во обновувањето и одржувањето на заштитната бариера на кожата.

CeraVe Дневен хидратантен лосион е лесен навлажнувач без маснотии кој помага да се хидрира кожата и да се врати нејзината природна бариера. Формулиран со 3 есенцијални керамиди кои работат заедно за да ја блокираат влажноста на кожата и да помогнат во обновувањето на заштитната бариера на вашата кожа. Технологијата MVE ги капсулира керамидите за да обезбеди ефикасна испорака во рамките на бариерата на кожата и бавно ослободување со текот на времето. Поддржувајќи ја вашата заштитна бариера на кожата, долго откако ќе завршите со нанесувањето. Нашиот дневен хидратант и дава на кожата да се чувствува удобно и е нежна за кожата бидејќи обезбедува 24-часовна хидратација.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Moisturing Lotion 236 ml MB094800”