-20% Off

CERAVE Hydrating Foaming Oil Cleanser 473 ml MB418800

Original price was: 1,160,00 ден.Current price is: 928,00 ден.

Навлажнете ја кожата со топла вода. Истурете количество на нафтен производ со големина на грашок од шишето преку апликаторот на пумпата. Нежно масирајте го производот на влажна кожа, ќе се пени во лесна пена. Добро исплакнете со вода и исушете го со чиста крпа. Избегнувајте контакт со очи. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода.

3 на залиха

Опис

CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser е секојдневно чистење, а неговата уникатна формула за масло за пенење нежно чисти притоа обезбедувајќи хранлива удобност што остава кожата на лицето и телото да изгледа здраво и да се чувствува освежена.

Развиено со дерматолози, CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser со 3 есенцијални керамиди, глицерин и хијалуронска киселина, нежно и ефикасно ја отстранува нечистотијата, маснотијата и нечистотиите од кожата при оптимална pH вредност, притоа обезбедувајќи хидратација до 24 часа.
Исто така, содржи триглицериди и сквалан – состојки кои можат да се најдат природно во кожата – уникатната формула ја одржува бариерата на кожата и ја одржува кожата удобна без чувство на маснотија.
Некомедоген. Без мирис. Гинеколог тестиран.
За хранлива рутина на телото, започнете со CeraVe Хидрантно масло за чистење со пена. Продолжете со хидратантниот крем на CeraVe формулиран со 3 есенцијални керамиди и хијалуронска киселина за заштита на природната бариера на кожата и одржување на хидратација.
За хидратантна рутина за нега на кожата на лицето, започнете со CeraVe Hydrating Foaming Oil Cleanser. Потоа нанесете CeraVe Хидратантен серум со хијалуронска киселина за целодневна хидратација, а завршете со AM Facial Moisturizing Lotion SPF 25 за секојдневна заштита.
За лице и тело. Погоден за нормална до многу сува кожа. Исто така погоден за чувствителна кожа, бебешка кожа и кожа склона кон атопика.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Hydrating Foaming Oil Cleanser 473 ml MB418800”