-20% Off

CERAVE Hydrating Cream-To-Foam Cleanser 236 ml MB 296800

Original price was: 1,020,00 ден.Current price is: 816,00 ден.

Намачкајте ја кожата со млака вода
Масирајте го средството за чистење на кожата со нежни кружни движења
Добро исплакнете
Избегнувајте директен контакт со очите
Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода

1 на залиха

Опис

Средствата за чистење на лицето се дизајнирани да ги отстрануваат нечистотиите, маснотиите, загадувањето, дневните креми за сончање и шминката, но важно е да изберете формула која одговара на потребите на одредени типови на кожа без да ја наруши природната бариера на кожата. Оние со сува кожа можат да уживаат во придобивките од кремот за чистење што хидрира и формулата за пена што обезбедува освежување на кожата – без да треба да избираат помеѓу двете.

Изработен со дерматолози, CeraVe Hydrating Cream-to-Foam Cleanser започнува како крем пред да се трансформира во мека пена кога ќе почнете да го пените на кожата со вода и ефикасно ја отстранува нечистотијата и шминката без да ја отстрани природната влажност на кожата или да и остави чувство. тесни и суви. Оваа нежна формула без мирис содржи 3 есенцијални керамиди кои работат заедно за да ја блокираат влажноста на кожата и да помогнат во обновувањето на заштитната бариера на вашата кожа, амино киселините и хијалуронската киселина. Технологијата MVE ги капсулира керамидите за да обезбеди ефикасна испорака во рамките на бариерата на кожата и бавно ослободување со текот на времето. Поддржувајќи ја вашата заштитна бариера на кожата, долго откако ќе завршите со нанесувањето.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Hydrating Cream-To-Foam Cleanser 236 ml MB 296800”