CERAVE Hydrating Cleanser 473 ml MB096020

880,00 ден

Намачкајте ја кожата со млака вода
Масирајте го средството за чистење на кожата со нежни кружни движења
Исплакнете

11 на залиха

Опис

ОписСредството за чистење може да ја отстрани нечистотијата, шминката и другите остатоци, но хидрантното средство за чистење, како што е CeraVe Hydrating Facial Cleanser, може да го направи сето тоа без да ја наруши природната заштитна бариера на кожата или да ја отстрани нејзината природна влажност. Создаден од дерматолози, CeraVe Hydrating Facial Cleanser е нежно средство за миење лице со состојки како керамиди и хијалуронска киселина кои делуваат на враќање на природната бариера на кожата за да и помогнат на кожата да ја заглави влагата.

CeraVe Hydrating Cleanser е дизајниран да ја чисти и освежи кожата без премногу да ја соголува или да ја чувствува затегната и сува. Содржи хијалуронска киселина за хидратација на кожата и 3 есенцијални керамиди кои работат заедно за да ја блокираат влажноста на кожата и да помогнат во обновувањето на заштитната бариера на вашата кожа. Технологијата за испорака на MVE ги капсулира керамидите за да обезбеди ефикасна испорака во рамките на бариерата на кожата и бавно ослободување со текот на времето. Поддржувајќи ја вашата заштитна бариера на кожата, долго откако ќе завршите со нанесувањето. Ова некомедогено миење лице е ефикасен, но не иритирачки начин за започнување на секој режим за нега на кожата. Најдобро за нормална до сува кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Hydrating Cleanser 473 ml MB096020”