-20% Off

CERAVE Foaming Cleanser 473 ml MB096222

Original price was: 1,160,00 ден.Current price is: 928,00 ден.

Апликација
Мократа кожа со млака вода Масирајте ја кожата со средство за чистење со нежни кружни движења.

4 на залиха

Опис

Опис
средството за чистење лице со пена е идеално за отстранување на вишокот маснотии, нечистотија и шминка – а изборот на оној кој е нежен, нема да ја наруши природната заштитна бариера на вашата кожа и содржи состојки кои помагаат да се одржи рамнотежата на влагата може да ја направи сета разлика. CeraVe Foaming Facial Cleanser содржи керамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид кои помагаат во обновување на бариерата на кожата, привлекување на хидратација и смирување на кожата. CeraVe Foaming Facial Cleanser е развиен со дерматолози за длабинско чистење, отстранување на вишокот маснотии и освежување на кожата без премногу да се соголува или да се чувствува затегнато и суво. Одликувајќи се со три есенцијални керамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид, ова средство за чистење со пенење базирано на гел е ефикасен, но не иритирачки начин за чистење и нега на вашата нормална до мрсна кожа.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Foaming Cleanser 473 ml MB096222”