CERAVE Facial Moisturising Lotion SPF-25 52 ml MB097502

995,00 ден

Апликација
Отклучете ја пумпата за прва употреба со извртување налево и притискање надолу неколку пати додека производот не излезе. Забелешка: Можеби ќе треба да ја притиснете пумпата дури 10-20 пати за првично да започнете со издавање лосион. Нанесете обилно на лицето и вратот наутро или како што е наведено од лекар.

Нема на залиха

Опис

Опис
Хидратантниот лосион за лице е клучен дел од секоја утринска рутина за нега на кожата, а хидратантниот крем со SPF со широк спектар е од клучно значење за да ја заштитите вашата кожа од штетните УВА и УВБ зраци. За хидратантните ефекти на навлажнувачот и за враќање на бариерата на кожата, побарајте состојки како хијалуронска киселина, ниацинамид и керамиди и некомедогена формула, како CeraVe AM хидратантен лосион за лице со заштитен фактор 30, кој нема да ги затне порите или да предизвика појава на акни. -подигнувања. Навлажнувачот за лице CeraVe AM е мултитаскинг за утринска нега на кожата, кој содржи три есенцијални керамиди, хидратантна хијалуронска киселина и смирувачки ниацинамид, плус нашата патентирана технологија за испорака MVE за да ја обезбеди потребната влажност во текот на денот. Нудејќи крема за сончање со широк спектар, нашиот хидратантен крем со SPF 30 се одликува со технологија InVisibleZinc™ (микрофин цинк оксид) која лесно и рамномерно се шири без да остави варовити остатоци. И бидејќи CeraVe AM навлажнувачот за лице е некомедоген и не ги затнува порите, тој е идеален за сите типови кожа.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Facial Moisturising Lotion SPF-25 52 ml MB097502”