CERAVE Facial Moisturising Lotion 52 ml MB097101

1,075,00 ден

Апликација
Отклучете ја пумпата за прва употреба со извртување налево и притискање надолу неколку пати додека производот не излезе. Забелешка: Можеби ќе треба да ја притиснете пумпата дури 10-20 пати за првично да започнете со издавање лосион. Нанесете обилно на лицето и вратот навечер, или како што е наведено од лекар.

3 на залиха

Опис

Опис
На вашата кожа ѝ треба влажност околу часовникот, но можеби и треба и други работи – како смирување. Со ноќен крем кој содржи ниацинамид, кој може да помогне да се смири кожата додека спиете, плус хијалуронска киселина и керамиди, можете да и помогнете на вашата кожа да ја задржи влагата и да ја врати бариерата на кожата додека спиете. Препорачуваме некомедогена ноќна хидратантна крема како што е CeraVe PM хидратантниот лосион за лице, кој е формулиран со сите три состојки и нема да ги затне порите или да предизвика акни. Создаден од дерматолози, CeraVe PM навлажнувачот за лице содржи три есенцијални керамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид во формула без маснотии, некомедогена, која може да ја хидрира и смири кожата додека помага да се врати природната бариера на кожата. Овој богат, а сепак лесен ноќен крем ја користи нашата патентирана технологија за испорака на MVE за да испорача постојан прилив на многу потребна влага во текот на ноќта. Погоден за нормална до мрсна кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Facial Moisturising Lotion 52 ml MB097101”