CERAVE Blemish Control Gel 40 ml MB433700

1,100,00 ден

Упатство за употреба

Добро исчистете ја кожата пред да го нанесете производот.

Нанесете на целото лице со нежни кружни движења. Користете во текот на ноќта.

Користењето на овој производ може да ја зголеми чувствителноста на вашата кожа на сонце.

Нанесете најмалку SPF25 во текот на денот.

4 на залиха

Опис

CeraVe Blemish Control Gel е лесна и хидратантна нега за лице која делува против флеки и го спречува создавањето на нови, а во исто време ја минимизира појавата на порите без да ја исуши кожата.

Збогатен е со 3 есенцијални керамиди за одржување на епидермалната бариера, како и ниацинамид за смирување на кожата.

За употреба во текот на ноќта, оваа формула содржи моќна комбинација на AHA & BHA и не предизвикува сувост. Ја остава кожата помазна и посветла за 3 дена.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Blemish Control Gel 40 ml MB433700”