CERAVE Blemish Control Cleanser 236 ml MB435600

920,00 ден

Како да се користи:

Нанесете наутро и навечер, на влажна кожа на лицето, со масажа. Исплакнете темелно

5 на залиха

Опис

Опис

Cerave Blemish Control Cleanser Gel 236ml е создаден за мрсна кожа склона кон акни на која и треба подлабоко прочистување.

Овој гел со освежувачка текстура, го чисти и елиминира вишокот на себум додека ја одржува кожната бариера поправена и избалансирана.

Придобивки

2% салицилна киселина за чистење и деконструирање на порите
Хекторит глина која ги отстранува нечистотиите, нечистотијата и вишокот маснотии
Ги намалува несовршеностите
Со 3 есенцијални керамиди (1, 3, 6-II) и ниацинамид за одржување на рамнотежата на кожата и помагање во поправка на бариерата на кожата

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Blemish Control Cleanser 236 ml MB435600”