CENTRUM from A to Z Tablets x 30

620,00 ден

Препорачана дневна доза:

Земете по една таблета секој ден, по можност со оброк.

2 на залиха

Опис

Centrum е додаток во исхраната кој содржи целосен спектар од 28 есенцијални витамини, минерали и биоактивни супстанции. Нивната формула е развиена и тестирана под научни услови и обезбедува избалансиран внес на клучни елементи за човековото здравје како фолна киселина, калциум, железо, есенцијални антиоксиданси како бета-каротин, селен, витамин Ц и витамин Е и цинк.

Земени на дневна основа, витамините Centrum помагаат да се задоволат нутритивните потреби на организмот, предизвикани од неурамнотежена исхрана и високи нивоа на ментален и физички стрес – стресна работа, семејни обврски, злоупотреба на цигари и алкохол, тешка физичка работа, аматерски и професионални спортови.
Со оглед на современиот начин и услови на живот, речиси и да не постои човек кој успева да го добие целиот витален сет на витамини и минерали само преку храна. Ова е моќта на Centrum – тие ви помагаат да ги пополните непроменливите „празнини“ со оптимално дозирани количини на хранливи материи важни за вашето тело.

Brand

Центрум

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CENTRUM from A to Z Tablets x 30”