CARDIO Vasc Plus Capsules x 60

1,450,00 ден

2 на залиха

Опис

Cardiovasc® plus е додаток во исхраната за нормална функција на срцето. Тоа е резултат на долгорочен истражувачки процес.
Една капсула содржи 10 научно докажани активни состојки кои се единствени во нивната способност да го заштитат срцето и крвните садови.
Уникатната формула се состои од:
-исклучителни омега-3 масни киселини и астаксантин од крил масло
-Q10 (за снабдување на клетките со енергија)
– магнезиум* (придонесува за баланс на електролити)
-железо*(неопходно за нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин)
-селен и цинк (за нормално функционирање на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес)
-витамин Б6 и Б12 (за нормален метаболизам на хомоцистеин кој е поврзан со ризикот од развој на кардиоваскуларни болести).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CARDIO Vasc Plus Capsules x 60”