CalmoDent Gel 75 ml

520,00 ден

Употреба: за чувствителни заби – 2 пати дневно (наутро и навечер), за превенција на денталален кариес -1 дневно.

2 на залиха

SKU: INTRMD-4 Категорија Ознака:

Опис

Calmodent е флуориден гел кој содржи 0.45% stannous fluoride и соединенија на Ammonium Fluoride, за систематско третирање на кариес и дентална сензитивност. Ја ублажува болката и чувствителноста на топло или ладно, така што создава заштитен филм којшто спречува киселинска ерозија и кариес. Не содржи парабени.

Ефикасен е за третман на:

Намалување на забната хиперсензитивност
Превенција на кариес
Минерализација на забната глеѓ
Погоден за хомеопатија

Brand

Интермед

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CalmoDent Gel 75 ml”