Calcium Citrate Tablets x 100

1,180,00 ден

Како додаток во исхраната земете 2 таблети дневно, поделени во дози, со храна.

1 на залиха

Опис

Калциум цитрат е лесно сварлива и апсорблива форма на калциум, минерал кој е неопходен за одржување на здравјето на коските. Витамин Д, магнезиум, цинк, бакар и манган се присутни во производот поради нивната есенцијална улога во метаболизмот на коските.

Поддршка на здравјето на коските
Синергетска формула за нормални коски со минерали и витамин Д-2
Високо биодостапен калциум
Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Brand

Нау Фудс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Calcium Citrate Tablets x 100”