BUCCONOX Capsules x 10

1,025,00 ден

Дозирање и начин на употреба: За акутна непријатност: 2 капсули дневно земени одеднаш со многу вода за 5 дена. За превенција: 1 таблета на ден 10 дена секој месец.

5 на залиха

Опис

Bucconox е производ за циститис и други проблеми на екскреторниот систем, кој благотворно делува на здравјето на бубрезите и уринарниот тракт. Bucconox работи на три нивоа – (1) брзо на воспаление; (2) за причината; (3) долгорочни наспроти хронични појави.

Bucconox ја содржи уникатната состојка Бучу – јужноафриканско растение со вредни активни состојки кои го поддржуваат здравјето на уринарниот тракт. Екстрактот од Бучу има ефикасен корисен ефект врз иритацијата на мочниот меур и помага значително да се зголеми излачувањето на урината, со што го стимулира телото да го елиминира вишокот вода.
Bucconox содржи и стандардизиран екстракт од добро познатата брусница во оптимални дози, со докажано вредно и уникатно дејство на овошјето врз здравјето на уринарниот тракт. Присуството на стандардизиран екстракт од листови од бела бреза има корисен ефект врз нормалната размена на електролити во бубрезите и помага во детоксикација на телото. Белата бреза има докажано благотворно дејство против бактеријата E. Coli и го поддржува диуретичното дејство. Благодарение на содржината на мечкино грозје, Bucconox помага во ублажување на симптомите на непријатност на уринарниот тракт, бубрезите, како и со честите нагони за мокрење.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BUCCONOX Capsules x 10”