BONGEN Drinking Ampoules 10 ml x 10

1,060,00 ден

1 на залиха

SKU: NTRPHRM-1 Категорија Ознаки: ,

Опис

Производот Bongen содржи висококвалитетни состојки кои се акумулираат во човечките зглобови и го поддржуваат функционирањето на зглобниот апарат.

Тоа е специјално развиена комбинирана формула која содржи хидролизиран колаген тип II, хијалуронска киселина и витамин Ц, кој придонесува за формирање на колаген за нормално функционирање на коските и ‘рскавицата, како и за нормална функција на кожата.

Производот содржи витамин Д, кој придонесува за:
нормална апсорпција/употреба на калциум и фосфор
одржување на нормалната состојба на коските
одржување на нормална концентрација на калциум во крвта
одржување на нормална мускулна функција.

Препорачана дневна доза: 1 ампула на ден пред појадок.

За оптимален ефект се препорачува да се зема 3-6 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BONGEN Drinking Ampoules 10 ml x 10”