BIRETIX Triactive Gel 50 ml

910,00 ден

Нанесете еднаш дневно по хигиена на лицето.

1 на залиха

Опис

Biretix Triactive, решението од палетата Biretix за акни кај зрела кожа, третман на траги и лезии од акни, комедони, папули и пустули.

Го спречува затнувањето на порите, помага во намалување на мозолчињата и митесерите на кожата склона кон акни.
Депигментирачка активност која ги спречува и подобрува дамките и преостанатите траги предизвикани од акни.
Ја подобрува текстурата и изгледот на кожата поради нејзината ексфолирачка и кератолитичка активност.
Матизирачки и регулирање на себум, го намалува прекумерното производство на маснотии што предизвикува акни и го елиминира сјајот на мрсната кожа.

Brand

Кантабрија Лабс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIRETIX Triactive Gel 50 ml”