BIOXSINE Ultra Sensitive Thermal Shampoo 300 ml

580,00 ден

Нежно масирајте мала количина на Bioxsine Aqua Thermal Ultra Sensitive шампон во вашата коса, правејќи ја пена. Исплакнете и повторете ја постапката доколку е потребно.

Нема на залиха

Опис

Термалниот шампон Bioxsine Dermagen Ultra Sensitive носи сеопфатно решение за проблемите со скалпот. Термалната вода која содржи силициум диоксид го омекнува чувствителниот скалп, а пробиотиците ја поддржуваат природната бариера на кожата. Специјалните активни состојки ја прават косата лесна за чешлање. И дава на косата здрав изглед и сјај. Ја чисти косата без да ја прави мрсна. Има pH вредност погодна за чувствителна кожа. Не содржи парабени, SLES/SLS, фталати или бои.

Термалната вода го измазнува скалпот на косата, помагајќи да и даде здрав изглед.

Пробиотиците го подобруваат и поправаат природниот изглед на скалпот. Пре-/Проботиците помагаат во спречување на видлив првут.

Brand

Биоксине

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIOXSINE Ultra Sensitive Thermal Shampoo 300 ml”