BIODERMA Sensibio Gel Moussant 100 ml

490,00 ден

Наутро и/или навечер

Чекор 1
Нанесете на влажна кожа.
Чекор 2
Формирајте пена.
Чекор 3
Исплакнете темелно.
Чекор 4
Нежно исушете.

Доколку иритацијата продолжува, консултирајте се со вашиот доктор.

7 на залиха

Опис

Ексклузивниот D.A.F комплекс го зајакнуваат прагот на толеранција кај чувствителната кожа. Збогатено со коко глукозид / глицерил олеат; активна состојка која ја имитира структурата на кожата, Sensibio Gel Moussant овозможува хидратација и обнова на липидите на кожата.

Brand

Биодерма

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Sensibio Gel Moussant 100 ml”