BIODERMA Photoderm Spray SPF-30+ 400 ml

1,990,00 ден

Неколку пати на ден при изложување на сонце

Чекор 1
Нанесете рамномерно пред изложување на сонце (нанесувањето мала и недоволна количината на производ го намалува нивото на заштита).
Чекор 2
Аплицирајте често, пред и по пливање, триење или спортски активности.

Нанесете на здрава кожа. Бојата на производот се должи на комбинацијата на филтри. Избегнувајте контакт со ткаенини. Не изложувајте на сонце бебиња и мали деца. Прекумерна изложеност на сонце може да го оштети здравјето.

1 на залиха

Опис

Со комбинирање на УВА/УВБ филтри, Photoderm SPF30 овозможува оптимизирана заштита од УВ зраци (изгореници од сонце, алергии на сонце, итн.) Во комбинација со внатреклеточната биолошка заштита: ексклузивниот патент Cellular Bioprotection™. Овој патент ја активира природната одбрана, ги штити клетките и спречува предвремено стареење на кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Photoderm Spray SPF-30+ 400 ml”