-22% Off

BIODERMA Photoderm Cream SPF-50+ 40 ml

Original price was: 1,120,00 ден.Current price is: 872,00 ден.

Нанесете секојдневно на лицето и вратот рамномерно и обилно пред изложување на сонце (намалената количина на производот го намалува нивото на заштита од сонце).
Повторно нанесете по потење, пливање или вадење со крпа за да ја одржите заштитата.

Составува одлична основа за шминка.
Избегнувајте контакт со текстил.

За возрасни. Нанесете на здрава кожа.
Злоупотребата на сонце е штетна за здравјето дури и со заштита од сонце.

7 на залиха

Опис

Bioderma Photoderm Cream SPF50+ 40ml е многу високо фотостабилен крем за сончање специјално формулиран за сува чувствителна кожа.

Неговата формула има корист од патентот Sun Active Defense: висока технологија за заштита од сонце, засилена со UVA. Поврзува ултравиолетови филтри и патентирана органска заштита која ги подобрува капацитетите за авто-одбрана на кожата, за да помогне да се зачува нејзиното здравје под сонцето, трајно.

Неговата удобна и хидратантна текстура со сува завршница не остава мрсна фолија во текот на денот и е безбојна при нанесување.

Многу добра кожна и окуларна толеранција при нормални услови на употреба.
Тестирано под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Brand

Биодерма

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Photoderm Cream SPF-50+ 40 ml”