BIODERMA Hydrabio Gel-Cream 40 ml

1,190,00 ден

Чекор 1
Нанесете Hydrabio Gel-Crème на лицето и вратот.
Чекор 2
Нежно масирајте додека да се апсорбира.

2 на залиха

Опис

Патентираниот биолошки комплекс Aquagenium™ го активира природниот процес на хидратација на кожата, моментално и долготрајно.

Витамин ПП (ниацинамид) ја зајакнува непропустливоста на хидролипидната обвивка.

Екстрактот од семки од јаболко ја стимулира активноста на аквапорините, водени канали, и ја подобрува циркулацијата на водата во епидермисот.

Благодарение на емулзијата инспирирана од структурата на епидермисот, активните состојки на патентот Aquagenium™ продираат длабоко во кожата и имаат насочено дејство. На овој начин, кожата го обновува својот природен хидратантен капацитет. Долготрајно.

Салицилната киселина помага во елиминирање на мртвите клетки, ја намалува дебелината на горниот слој, ја изедначува и измазнува површината на кожата, а тоа доведува до враќање на сјајот.

Витаминот Е штити од оксидативен стрес и спречува предвремено стареење на кожата.
///
Hydrabio Sérum ги обезбедува дневните потреби на кожата за моментална хидратација и ги активира повторно природните механизми за рехидратација на кожата, за долготрајни резултати. Го комбинира Aquagenium™ патентот со моќни хидратантни активни состојки (хијалуронска киселина, ксилитол и глицерин) со што стимулира 3 механизми на хидратација. Ја носи водата до кожата, ја задржува во подлабоките слоеви и овозможува циркулација така што стимулира производството на водени канали во кожата, наречени аквапорини.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Hydrabio Gel-Cream 40 ml”