BIODERMA Atoderm SOS Spray 50 ml

690,00 ден

-Го смирува чувството на чешање за 60 секунди со траење на ефикасноста од 6 часа *
-Ја намалува потребата за чешање и обезбедува непосредна удобност
-Овозможува непосредно чувство на свежина
-Одлична подносливост – Не-комедогено – Исклучително лесна текстура – Без парфем – Ултра брза апликација од 360° во еден лесен чекор
-Не остава дамки на облеката
-Соодветен за иритирана, сува до многу сува чувствителна кожа

Нема на залиха

Опис

Atoderm SOS Spray носи бенефит од новото научно откритие: идентификувани се 2 нови биолошки предизвикувачи на чешање на кожата склона кон атопија или псоријаза. Оваа нега насочено делува на биолошките патишта кои предизвикуваат привремено или постојаното чешање.
Новата Skin Relief технологија (која содржи екстракти од амбора и зелен чај) во комбинација со смирувачката дерматолошка активна состојка Еноксолон го блокира биолошкиот процес одговорен за чешање уште од самиот почеток и директно ги таргетира секоја од вклучените патеки.
Патентот Skin Barrier Therapy™ ја штити и најсувата кожа од бактериите кои предизвикуваат интензивирање на чешањето.
И на крај, витамин ПП (ниацинамид) и Скваленот ја надополнуваат формулата со цел да ги обезбедат липидите потребни за зајакнување на бариерата на кожата.
Патентираниот природен D.A.F. комплекс (Dermatological Advanced Formula) го зголемува прагот на толеранција на кожата.
Резултати: Кожата веднаш е смирена и потребата за чешање се намалува со долготраен ефект.
За непосредна удобност, долготрајна хидратација и интензивна заштита.

Brand

Биодерма

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Atoderm SOS Spray 50 ml”