BIOBLAS Procyanidin Shampoo 360ml

200,00 ден

Нанесете и исплакнете ја целата влажна коса, особено од коренот, со пена до врвот. Повторете по потреба на вашата коса.

Нема на залиха

SKU: BBLS-7 Категорија Ознаки: ,

Опис

Здрава коса од корен до врв со антиоксидативно дејство. Балансот на себум со витамин Б3. ПРОЦИЈАНИДИН е силен антиоксиданс кој доаѓа од семките од грозје. Поради ова својство ја штити косата и скалпот, ја поддржува здравата и посилна коса. Специјалната формула со Ниацинамид помага да се балансира себум и го спречува вишокот маснотии.

Дерматолошки е тестирано дека pH вредноста е компатибилна со скалпот. Патентираниот хербален комплекс Б19 развиен од Bioblas е клинички тестиран за да биде ефикасен против опаѓање на косата и да ја негува косата.

Brand

Биоблас

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIOBLAS Procyanidin Shampoo 360ml”