BIOBLAS Phytokeratin Shampoo 1000 ml

330,00 ден

Нанесете и исплакнете ја целата влажна коса, особено од коренот, со пена до врвот. Повторете по потреба на вашата коса.

Нема на залиха

SKU: BBLS-13 Категорија Ознаки: ,

Опис

Шампон развиен за специјалисти за коса; Билниот кератин што го содржи го оптоварува хербалниот кератин од корен до врв и длабински ја храни косата. Фитокератин, кој ја покрива косата како филм, ги спречува негативните ефекти на хемиските и физичките процеси кои се применуваат во салонот, помага да се поправат расцепените врвови; ги поправа и згуснува прамените на косата. Обезбедува дека косата е силна и здрава. Со содржината на хербален серумски додаток, ги храни фоликулите на косата и го спречува опаѓањето на косата.

Дерматолошки е тестирано дека овозможува лесно чешлање и лесно обликување на косата.

Brand

Биоблас

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIOBLAS Phytokeratin Shampoo 1000 ml”