BIOBLAS Olive Oil Shampoo 360 ml

200,00 ден

Нанесете на влажна коса и нанесете пена пред да ја исплакнете. Повторно нанесете ако е потребно. Погоден за честа употреба. За поголем волумен и коса која е полесна за чешлање, користете заедно со BIOBLAS Care.

Нема на залиха

SKU: BBLS-12 Категорија Ознаки: ,

Опис

BIOBLAS BOTANIC OILS HERBAL REPAIR SHAMPOO содржи маслиново масло и конска опашка се богат извор на антиоксиданси и ја обновуваат косата од коренот до врвовите, зголемувајќи ја нејзината отпорност и сила.

Врз основа на потрошувачки тест, 93% од клиентите изјавиле дека БИОБЛАС спречува опаѓање на косата.

Дерматолошки е тестирано дека pH вредноста е компатибилна со скалпот. Патентираниот хербален комплекс Б19 развиен од Bioblas е клинички тестиран за да биде ефикасен против опаѓање на косата и да ја негува косата.

Brand

Биоблас

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIOBLAS Olive Oil Shampoo 360 ml”