Bio-Kult Capsules x 30

720,00 ден

Употреба: 1-2 капсули еднаш или двапати дневно со храна. Ако земате две или повеќе капсули дневно, можеби ќе сакате да ја поделите дозата помеѓу два оброци
Био-Култ е потполно безбеден пробиотски додаток на храна, нема контраиндикации и не носи ризик од предозирање.
Био-Култ пробиотските капсули може да се разделат и содржината да се попрска на храната, да се меша во пијалок или да се проголта целина.

За патници:

2 недели пред патувањето следете ги упатствата за општа употреба
За време на патувањето земајте 4 капсули дневно
Продолжете да земате најмалку 2 недели по завршувањето на патувањето

Деца:

Деца под 12 години – половина доза за возрасни

3 на залиха

Опис

Оригиналниот мулти-соеви производ Bio-Kult кој содржи 14 пробиотски соеви за секојдневна употреба.

Може да се чува на собна температура без потреба од ладење
Вкупниот број на бактерии е остварлив до крајот на рокот на траење
Погоден за деца и бремени жени (секогаш би предложиле да се консултирате со вашиот лекар или здравствен работник пред да земете каков било додаток на храна)
Не-ГМО и без глутен

Пробиотските соеви во Bio-Kult се криопотштитени за време на процесот на сушење со замрзнување, што дава две главни придобивки:

1. Заштитени се од суровата кисела средина на желудникот и затоа се способни да ја колонизираат целата должина на гастроинтестиналниот тракт.

2. Процесот овозможува Bio-Kult да се чува на собна температура без потреба од ладење.

Bio-Kult може да се користи на континуирана основа или за краток временски период, на пр. при земање антибиотици.

Содржи млеко и соја, кои се користат во процесот на ферментација. Содржината на млекото е на ниво што нема да влијае на оние кои страдаат од нетолеранција на лактоза.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Bio-Kult Capsules x 30”