BIBS Nipple 2 pack Medium Flow 5000050

500,00 ден

1 на залиха

SKU: BIBS-30 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Тркалезна брадавица во природна гума латекс
Препорачано од акушерки за поддршка на природното доење
Дизајниран со функција против грчеви
Тркалезната брадавица промовира слична техника на поставување на јазикот и цицање при доење, бидејќи тркалезната форма им овозможува на страните на јазикот да се подигнат и да се заглават околу брадавицата, исто како што тоа го прави за време на доењето. Ова, исто така, ја спречува конфузијата на „брадавицата“ ако и доите и дохранувате со шише.

Брадавицата е опремена со вентил против грчеви, кој испушта воздух што го намалува воздухот што се голта додека се храни.

Брадавицата е произведена од природна гума латекс. Бидејќи латексот од природна гума е природен материјал, може да се појават варијации во боја.

Brand

Бибс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIBS Nipple 2 pack Medium Flow 5000050”