BIBS Ivory/Ruby 110264 SIZE 1

590,00 ден

1 на залиха

SKU: BIBS-42 Категорија Ознаки: , ,

Опис

BIBS Color е оригиналната цуцла со тркалезен штит и брадавица во форма на цреша. Брадавицата во форма на цреша и мат лесниот штит се дизајнирани да го имитираат обликот на мајчините гради.

Акушерките препорачуваат да го поддржат природното доење – бидејќи и специфичната должина и обликот на BIBS Color му даваат на бебето правилна техника на цицање во градите.

Кружниот лесен штит е свртен подалеку од лицето на бебето за да се олесни снабдувањето со воздух на чувствителната кожа околу бебето
устата.

Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење.
Се препорачува за деца на возраст од 0-36 месеци.
Достапно во големини 1, 2 и 3
Големините 1 и 2 се погодни за новороденчиња.
Брадавицата е произведена од природна гума латекс. Гумата е природен материјал и затоа може да се појават мали варијации во бојата.
Штитот е направен од 100 отсто безбеден за храна полипропилен (PP). Целосно без БПА, ПВЦ и фталати.
Достапно е и во ноќна верзија со рачка што свети во темнина.
Дизајниран и произведен во Данска/ЕУ.
Во согласност со европскиот стандард EN 1400+A2.

Brand

Бибс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIBS Ivory/Ruby 110264 SIZE 1”