BIBS Glass Bottle set 110 ml Blush 5013244

1,100,00 ден

1 на залиха

SKU: BIBS-32 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Нашето шишенце е внимателно дизајнирано за бебиња и родители. Шишето е дизајнирано имајќи ги предвид потребите на детето и е направено од боросиликатно стакло, кое е отпорно на температурни и термички удари, издржливо и многу повеќе.

-Изработено од боросиликатно стакло кое е исклучително издржливо и отпорно на топлина
-Не испушта микропластика во млекото
– Заоблена брадавица во природен гумен латекс (бавен проток)
-Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење
-Дизајниран со функција против грчеви
-Сите делови се направени од 100% безбеден материјал за храна

Овој сет содржи:
-Стаклено шише 110 мл.
-капа
1 брадавица (бавен проток)
-Брава за млеко
-Завртка
-Преклоплива инка
Исто така, шишето доаѓа со преклоплива инка што ви овозможува брзо и лесно да го наполните шишето со помалку отпад од млеко/формула. И на крај, нашето шише за бебиња содржи брава за млеко за лесно и хигиенско складирање. Може да се стави под завртката и капачето. Ова ви овозможува лесно да го носите шишето со себе додека сте во движење, без да се грижите дали ќе го истури млекото во вашата чанта или во количката.

Brand

Бибс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIBS Glass Bottle set 110 ml Blush 5013244”