BIBS Deep Space/Petrol 110253 SIZE 1

590,00 ден

1 на залиха

SKU: BIBS-41 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Нашата цуцла Color е оригиналната BIBS цуцла и е на пазарот повеќе од 40 години. Има препознатлив кружен BIBS штит со три отвори за вентилација и кружен прстен на рачката со врежана BIBS.

Брадавицата е тркалезна и наликува на обликот и големината на мајчините гради за да му обезбеди удобност на вашето бебе.

Достапен во природна гума латекс.
Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење.
Достапно и во ноќна верзија со сјај во темната рачка.
Штитот е направен од 100% материјал безбеден за храна. Целосно без БПА, ПВЦ и фталати.
Дизајниран и произведен во Данска/ЕУ.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIBS Deep Space/Petrol 110253 SIZE 1”