BEBELAN Carrot Pure 100 g

45,00 ден

Нутритивни вредности за 100 гр готов прозивод:
Енергетска вредност: 113 kJ / 27 kcal
Јаглехидрати: 7,9 gr (од кои шеќери: 4,7 gr)
Масти: 0,14 gr (од кои заситени 0,03 gr)
Протеини: 0,61 gr
Сол: 0,13 gr (содржината на сол се должи исклучиво на содржината на природен натриум)
Растителни влакна (фибри): 2,11 gr

Нема на залиха

SKU: BBLN-11 Категорија Ознаки: , ,

Опис

Стерилизирана зеленчукова храна за доенчиња над 4-месечна возраст. Детска храна за доенчиња и мали деца.
Прозивод без глутен
Без додадена сол
Без консерванси, вештачки бои и ароми

Brand

Бебелан

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BEBELAN Carrot Pure 100 g”