AVENE Rich Revitalizing Nourishing Cream 50 ml

2,280,00 ден

Овој Ревитализирачки хранлив крем ја храни, смирува, штити и ревитализира многу сувата кожа. Овој третман ги компензира хидролипидните недостатоци на кожата благодарение на хранливите агенси, како што е шеа путерот, кои обезбедуваат долготрајна удобност и комбинација од омекнувачки масла и хранливи восоци. Чувствителната, многу сува, уморна, неудобна кожа на која и недостига храна има придобивки од кремаста текстура, природен екстракт од црвени бобинки, „засилувач“ на кожата, стабилна форма на антиоксиданс витамин Е и смирувачка и омекнувачка термална вода од Avène. Многу сува кожа ја враќа еластичноста, удобноста и сјајниот тен.

2 на залиха

Опис

Отстранете мала количина на ревитализирачки хранлив крем со шпатулата. Раширете го на врвовите на прстите и намачкајте го целото лице и вратот. Нежно измазнете и измешајте во кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AVENE Rich Revitalizing Nourishing Cream 50 ml”