AVENE Micellar Water 400 ml 56629

1,050,00 ден

Оваа мицеларна вода за отстранување шминка чисти, хидрира и смирува чувствително лице и очи во еден лесен чекор. Ги детоксицира и ги елиминира честичките од загадувањето. Содржи 99% состојки од природно потекло и ниедна од животинско потекло. Секојдневно, оваа нежно мирисна освежителна вода ја отстранува шминката и внесува мекост со еден едноставен, брз чекор. Ја подобрува хидратацијата и ја зачувува природната рамнотежа на кожата благодарение на комбинацијата на глицерин и трехалоза и високата концентрација на термална изворска вода Avène со нејзините смирувачки својства. Неговата формула содржи минимум состојки во вистинската доза за да се обезбеди ефикасност и толеранција. Ја остава кожата чиста, мека, смирена и удобна. Мицеларната вода за отстранување шминка е погодна за оние кои носат контактни леќи.

1 на залиха

Опис

Нанесете со помош на памучна подлога. Без плакнење.
1 до 2 пати на ден

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AVENE Micellar Water 400 ml 56629”