ATENSA Direct Sachets x 10

440,00 ден

Употреба:препорачана дневна доза 28mg (1 кесичка на ден). Растворете ја содржината на кесичката во устата. Арома на цреша.

3 на залиха

Опис

Atensa® е стандардизиран исушен екстракт од стигмата на шафран, целосно природен производ со врвен квалитет, кој се користи како стабилизатор на расположението во стресни ситуации. Ефективноста, безбедноста и подносливоста на активната компонента на Atense® е докажана во 6 објавени клинички студии. Тој е добитник на шпански патент за терапевтска употреба за расположение и за самиот процес на екстракција. Atensa® е додаток во исхраната, не предизвикува зависност, не предизвикува сон и не влијае на редовните активности, делува брзо и добро се поднесува.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ATENSA Direct Sachets x 10”