ARTOX Gel 100 ml

520,00 ден

Лесно тријте на болното место 2-3 пати на ден!

3 на залиха

SKU: EHLTH-1 Категории , , Ознаки: , ,

Опис

Artox Gel е формулација базирана на екстракт од коренот Harpagophitum procumbens (ѓаволска канџа), екстракт од цвет Arnica montana (планинска арника), глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, ментол и пантенол.

Поради осмотскиот ефект и неговите испарливи компоненти, овој производ е корисен за ублажување на болки во мускулите или зглобовите.
Индициран е за употреба при локализирани повреди на мускулно-скелетниот и мускулниот систем, при акутни и хронични состојби по должината на ‘рбетниот столб и има поволно дејство кај меките ткива и воспалителен ревматизам.

Ефикасно е кај спортски повреди, односно кај акутни и хронични тендиопатии.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ARTOX Gel 100 ml”