ARTICHOKA Juice 200 ml

490,00 ден

Свежите растителни сокови Salus се идеални за одржување на природните процеси на телото и за промовирање на благосостојбата.

7 на залиха

Опис

Сокот од растението артишок Salus содржи сок од свежо собрани пресување на растението артишок. Предноста на сокот од артишок во споредба со другите форми на билни препарати е тоа што овој свеж растителен сок го содржи целиот комплекс на фитонутриенти богати со антиоксиданси (цинарин и силимарин). Фитонутриентите се важни бидејќи работат заедно во синергија за оптимална клеточна функција.

200 мл
Го содржи целиот спектар на компоненти на растението во нивната природна рамнотежа
100% чист свеж растителен сок
Вегански и вегетаријански пријателски
Може да помогне во одржување на здрав дигестивен систем

Brand

Салус

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ARTICHOKA Juice 200 ml”