AQUA MARIS STRONG Spray 30 ml

230,00 ден

Aqua Maris® Strong дозираниот спреј за нос распрснете го 1-2 пати во секоја носница неколку пати на ден, а по потреба и повеќе.

9 на залиха

SKU: JDRN-49 Категорија

Опис

Aqua Maris® Strong дејствува како природен деконгестив (го одзатнува носот). Поради високата концентрација на соли, хипертоничниот раствор го „извлекува„ вишокот течност од слузницата на носот по принцип на осмотски градиент со што се намалува отокот и се олеснува дишењето преку нос.

Се препорачува на лица со затнат нос и отежнато дишење при:

алергии,
настинки и
грип.

Може да се користити самостојно или во комбинација со стандардна терапија.

Brand

Јадран галенска лабораторија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AQUA MARIS STRONG Spray 30 ml”