AQUA MARIS Classic Spray 50 ml

220,00 ден

Деца од 1-2 години: 1-2 дози 1-3 пати на ден во секоја носница.
Деца од 3-6 godina: 2 дози 2 пати на ден во секоја носница.
Возрасни: 2-3 дози 3-6 пати на ден во секоја носница.

Нема на залиха

SKU: JDRN-47 Категорија

Опис

Функционирањето на носната слузница и нормалното дишење зависи од навлаженоста на слузницата. Aqua Maris® Classic навлажнува и ја чисти слузницата на носот, истовремено и ја обновува на слузницата на носот.

Производите Aqua Maris® се базираат на природна вода од Јадранско море и содржат широк спектар на вредни минерали и микроелементи.

Калциумот (Ca) и магнезиумот (Mg) ги подобруваат метаболичките процеси со активирање на подвижноста на цилијарните клетки. Тие и помагаат на носната слузница во самочистење и на тој начин спречуваат акумулација на потенцијално штетни бактерии и вируси.
Цинкот (Zn) и селенот (Se) го стимулираат локалниот имунитет на грлото и параназалните синуси.
Јодот (I) и натриум-хлорид (NaCl) активираат производство на заштитна назална слуз и ја зголемуваат влажноста на вдишениот воздух.

Brand

Јадран галенска лабораторија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AQUA MARIS Classic Spray 50 ml”