ANTIMETIL Lozenge x 12

425,00 ден

Употреба
Деца од 6 до 11 години

1 гума за џвакање 1 до 3 пати на ден

(максимум 3 непца дневно)
Возрасни и деца од 12 години 2 непца 1 до 3 пати на ден
(максимум 6 непца дневно)

Во случај на патување или преместување, земете ги непцата 30 минути пред поаѓање.

3 на залиха

Опис

За брзо да се чувствувате подобро!

Благодарение на својата природна формула базирана на ѓумбир, гума за џвакање Антиметил е совршена за да ви помогне да ја вратите оптималната дигестивна рамнотежа* во следниве ситуации: прејадување или промена на навиките во исхраната (на пример на одмор), за време на патување или премногу стрес.

Антиметил гума за џвакање доаѓа во форма на гуми за џвакање без шеќер со вкусен вкус на лимон-нане. Антиметил гума за џвакање не бара вода и е идеална за носење насекаде! Секоја гума за џвакање содржи 25 mg екстракт од ѓумбир. Употребениот екстракт од ѓумбир е 10 пати поконцентриран од традиционалниот прав од ѓумбир.

Мал совет пред да одите на одмор: не заборавајте да вклучите гума за џвакање Антиметил во вашата патничка аптека.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ANTIMETIL Lozenge x 12”