ANDOL Tablets 75 mg x 30

85,00 ден

5 на залиха

Опис

Таблетите Andol® PRO 75 се завиткани во обвивка отпорна на желудникот, чија цел е да го намали ризикот од иритација на гастричната слузница што може да ја предизвика ацетилсалицилната киселина. 1

Предноста од употребата на ниски дози на ацетилсалицилна киселина се манифестира во помала инциденца на несакани ефекти поврзани со гастроинтестиналниот систем, додека се одржува истиот антитромбоцитен ефект2. Докажано е дека дневниот внес на Andola® PRO 75 го намалува ризикот од повторен срцев или мозочен удар.

Brand

Плива

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ANDOL Tablets 75 mg x 30”