ANDOL 100 Tablets 100 mg x 20

65,00 ден

7 на залиха

Опис

Andol® 100 содржи пуфер супстанција која го скратува контактот на активната супстанција со гастричната слузница, а со тоа го намалува ризикот од иритација на гастричната слузница1.

Поради оваа причина, Andol® 100 е со ист квалитет како и другите лекови од терапевтската група и нуди добар сооднос цена-квалитет, што е особено важно во хроничната терапија.

Brand

Плива

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ANDOL 100 Tablets 100 mg x 20”