ALTAL Syrup 150 ml

315,00 ден

1 на залиха

SKU: ESSNS-55 Категорија Ознака:

Опис

Алтал течниот додаток во исхраната содржи билни состојки кои даваат позитивни резултати за смирување на сува кашлица придружена со засипнатост и печење во грлото.

Билната слуз од коренот на белиот слез и цветот на црниот слез може да го спречи почетокот на иритацијата на кашлицата со формирање на заштитен слој кој го спречува контактот на површината на мукозната мембрана со иритирачки агенси.

Босилекот, благодарение на маслото од еугенол што го содржи, традиционално се користи за ублажување на воспаление на мукозните мембрани на респираторниот тракт.

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALTAL Syrup 150 ml”