ALPECIN S1 pH Sensitive Shampoo 250 ml

585,00 ден

3 на залиха

SKU: ALPCN-7 Категорија Ознаки: ,

Опис

Шампонот Alpecin pH чувствителен на кофеин S1 особено благо ги чисти скалпот и косата и затоа е идеален за секојдневна нега на коса за чувствителните и лесно иритирани скалпи.

Активната состојка алантоин обезбедува природна заштита од чешање и воспаление, додека пантенолот ја навлажнува. Амино киселинските сурфактанти содржани чистат особено нежно.

Кофеинскиот комплекс содржан го стимулира коренот на косата дури и при миење и го спречува наследното опаѓање на косата. Кожниот активатор му помага на скалпот да ја одржува и стабилизира својата бариерна функција. Го штити коренот на косата и ја зајакнува косата.

Brand

Алпецин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALPECIN S1 pH Sensitive Shampoo 250 ml”