ALPECIN C1 Caffeine Shampoo 250 ml

595,00 ден

6 на залиха

SKU: ALPCN-4 Категорија Ознаки: ,

Опис

Кофеинот го промовира растот на косата и е докажано во бројни студии за Алпецин дека го забавува наследното опаѓање на косата. Комбинацијата на активни состојки оди директно до коренот на косата при секојдневно миење на косата. За само 120 секунди, кофеинот патува по должината на влакното директно во фоликулите на косата. Ако шампонот се остави на скалпот подолго, кофеинот ќе навлезе и во кожата околу коренот на косата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALPECIN C1 Caffeine Shampoo 250 ml”