ALPECIN A2 Shampoo Oily Scalp 250 ml

585,00 ден

1 на залиха

SKU: ALPCN-2 Категорија Ознаки: ,

Опис

Мрсна коса? Причината лежи во скалпот. Активниот шампон Alpecin А2 помага да се врати природната рамнотежа на хиперпродуктивните лојни жлезди. Специфично ја спречува косата повторно да се масни пребрзо и остава да изгледа свиленкасто мазно. Бисабололот во шампонот е една од главните состојки на камилицата, која ја смирува кожата и го спречува чешањето на скалпот. Дополнително, алантоинот природно штити од чешање на скалпот и воспалителни процеси, особено кај чувствителните и раздразливи скалпи. Кожниот активатор му помага на скалпот да ја одржува и стабилизира својата бариерна функција. Ги штити корените на косата и ја зајакнува косата.

Brand

Алпецин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALPECIN A2 Shampoo Oily Scalp 250 ml”