ALPECIN A1 Shampoo Dry Scalp 250 ml

585,00 ден

2 на залиха

SKU: ALPCN-1 Категорија Ознаки: ,

Опис

Кожниот активатор во Alpecin Active Shampoo A1 му помага на скалпот да ја одржува и стабилизира својата бариерна функција. Ги штити корените на косата и ја зајакнува косата. Ментолот во шампонот има пријатно освежувачко и активирачко дејство на скалпот, а исто така ја подобрува циркулацијата на крвта. Активниот агенс пантенол им дава влажност на скалпот и косата – провитамин од Б-групата кој го намалува чувството на затегнатост.

Brand

Алпецин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALPECIN A1 Shampoo Dry Scalp 250 ml”