ALIZIN Capsules x 30

435,00 ден

Употреба: Како додаток во исхраната земете две (2) софтгел капсули на ден.

1 на залиха

Опис

Alizin е додаток на исхраната кој содржи Ферментиран црн лук – активна состојка која научно докажано има позитивно и многу посилно дејство од свежиот лук.

Црниот или ферментиран лук, се добива од свеж лук (Allium sativum L.) при процес на ферментација, кој се одвива при контролирана и висока температура (60–90°C) и висок процент на влажност на воздухот (80–90%). При процесот на ферментација, се намалува нивото на компонентата алицин, а со тоа исчезнува непријатниот и силен мирис на лукот, додека истовремено се зголемува нивото на антиоксиданти.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALIZIN Capsules x 30”