ALGAE OIL Capsules 200 mg x 30

880,00 ден

Начин на дозирање:

За време на бременост и доење до 1 година на доенчето, еднаш на ден по оброк со цела чаша вода. По отварањето шишето се чува во фрижидер

Нема на залиха

Опис

Што претставува НБЛ Алгае оил ?

НБЛ маслото од алга e наменет за бремени жени и доилки, кој придонесува за нормален развој на мозокот и очите кај фетусот и доенчетo

Зошто НБЛ Масло од алга?

– Вегетаријански извор на DHA
– Храна добиена со иновирана технологија (Novel food)
– FDA одобрено, високо контролирано производство
– Не претставува ГМО извор
– Произведено во САД по бренд името life’s DHA

Зошто е потребно DHA за време на бременост и доењe?

Внес на DHA пред и за време на бременоста и во периодот на доење игра значајна улога за правилен развој на фетусот и доенчето, како и здравјето на мајката.

За време на бременоста DHA одржува оптимално здравје за мозокот, очите и развојот на нервниот систем. Особено е потребно да се внесува оваа омега-3 масна киселина во последниот триместар на бременоста кога мозокот на фетусот интензивно се развива.

Brand

Нобел

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ALGAE OIL Capsules 200 mg x 30”