ACIDOSALUS Vaginalete x 7

960,00 ден

1 на залиха

SKU: ACDSLS-1 Категорија

Опис

За превенција и третман на вагинални инфекции предизвикани од различни бактерии, вируси и габи како ешерихија коли, протеус, ХПВ вирус, Кандида албиканс. Тие ја штитат слузокожата на вагината, помагаат во одржување на флората и хигиената на вагината и други проблеми кои можат да бидат предизвикани од ослабен имунитет, стрес или антибиотици. Тие воспоставуваат природна pH вредност во вагината, особено за време и по антибиотска терапија и кога се користи контрацепција. Тие можат да се користат и за време на бременоста.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ACIDOSALUS Vaginalete x 7”